שכירות בלי דאגות היא לא רק סיסמא, היא אפשרות ברת קיימא אם עושים את זה נכון. אמנם יש צעדים רבים שאנו נדרשים לבצע כדי להבטיח שהשקעתנו תהיה נטולת דאגות ככל האפשר ולכן ריכזתי כאן מספר טיפים שיעשו לכם קצת סדר:

1. רכישת נכסים מתאימים לאזור ההשקעה - נכס מתאים לאזור ההשקעה הוא נכס שעונה על הביקוש של האוכלוסיה השוכרת באותו אזור. כך לדוגמא, אם מדובר בסטודנטים, הם יחפשו נכסים קטנים וזולים עם חדר שינה אחד, סלון ומטבחון. אם מדובר בזוגות צעירים הם יחפשו בית עם 2-3 חדרי שינה, סלון ומטבח ו - 2 חדרי רחצה. לרוב, הפעילות שלי נעשית באזורי מעמד הביניים, נכסים אשר מוצעים למשפחות ולכן בדר"כ אחפש נכסים בגודל של 1000sqft עד 1500sqft, עם 3 חדרי שינה ו - 2 חדרי רחצה (או מינימום שירותי אורחים וחדר רחצה עם שירותים).

2. מרתף או גאראג' - חשוב מאוד שיהיה לנכס מרתף או גאראג' צמוד לבית או שניהם, אבל בשום אופן לא לרכוש נכס ללא אחד מהשניים כיוון שאז יהיה חסר מקום אחסון וזהו פרמטר קריטי עבור כל שוכר. דמי השכירות ייקטנו משמעותית ללא אחד משני אלה. כמו כן, מכירה של בית כזה עלולה לקחת זמן רב.

3. מיקום - או כמו שיאמרו לכם ברוקרים אמריקאים שרוצים להדגיש את חשיבות הפרמטר הזה: !Location, Locatiom, Locatiom החזרה על המילה 3 פעמים מדגישה את חשיבות המיקום בעיני כל איש מקצוע מקומי מהתחום. בארה"ב תוכלו למצוא נכס במיקום מבוקש ויחד עם זאת, אם תלכו 2 רחובות צפונה או דרומה, תיתקלו בשכונות שאינן מסבירות פנים כלל ומחירי השוק של בתים באותו הגודל ירדו בהן משמעותית. לכן, כאשר מדברים על מיקום יש צורך להכיר היטב את אזור ההשקעה ולהבין בדיוק היכן נמצאים האזורים המבוקשים יותר והיכן האזורים הפחות מבוקשים. כדי ללמוד על אזורי ההשקעה, כמובן שנוכל להתייעץ עם מתווכים מקומיים, לבחון אתרי אינטרנט המספקים את המידע הרלוונטי לנו, באמצעות פורומים באינטרנט תוכלו להתייעץ עם משקיעים שפועלים באזור שלכם.

4. מוקדי רעש - המנעו מרכישת נכסים בצמוד לכבישים סואנים, מרכזים מסחריים, בתי ספר ובמיוחד שימו לב למסילות לרכבת. מוקדי רעש הנם גורם משמעותי לירידת ערך הנכס וכמעט תמיד מדובר בנכסים שיש קושי רב למכור אותם.

5. הוצאות גדולות - המנעו מהשקעה בנכסים שבהם צפויה לכם הוצאה גדולה, גג רעפים מצריך החלפה כל 25 שנים. אם הוא מתקרב לגיל הזה, קחו בחשבון שעלות התיקון היא עליכם. מדובר בכ - 7,000$ - 10,000$ ולכן תצטרכו להחליט האם אתם מנהלים מו"מ עם המוכר להפחתת המחיר או שמוותרים על קניית הנכס. מערכות חימום וקירור מגיעות לעלות של 4000$ - 5000$, לכן אין להתפשר על מערכות עתיקות, כי במקרה שתתפשרו, החלפתן תהיה במשמרת שלכם. דוד מים חדש יעלה 700$ - 800$... מומלץ לקחת גם את זה בחשבון.

6. חלונות - מדובר בהוצאה גדולה מאוד. חלון סטנדרטי של חדר שינה יכול לעלות בסביבות 600$ - 700$. ההוצאה הכוללת לכלל החלונות בבית יכולה להגיע ל - 7000$ -8000$, כאשר אנחנו מדברים על בית בסדרי הגודל שעליהם דיברנו בסעיף הראשון. אסור לזלזל בהחלפת החלונות כי חלונות ישנים אינם מבודדים תרמית ובמזג אוויר קר זה עלול להיות קריטי. גם את הנושא הזה יש לקחת בחשבון בתחשיב התשואה.

7. ארנונה!!! הארנונה פוגעת לנו בתשואה! יש להבין בדיוק מה הוא גובה הארנונה המקורי של הבית שאתם מעוניינים לרכוש על מנת לדעת כמה הארנונה "תאכל" לכם מהתשואה וגם עד כמה ישפיע העניין על מכירת הנכס בעתיד.